Yeni Panda Güncelleme 3.2 Google tarafından doğrulandı…

google panda guncellemesi1 Yeni Panda Güncelleme 3.2 Google tarafından doğrulandı...   web tasarımGoogle geçtiğimiz hafta içinde yayınlanan Panda güncellemesi raporlarını doğruladı. Google tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda yeni güncellemenin bir algoritma değişikliğinden ziyade veri güncellemesi olduğunu söyleyebiliriz.

Bir çok kişi sıralamalarındaki değişikliklerden yakınmaya başlamışken güncelleme olduğu ihtimali herkesin aklındaydı sanırız, ancak bu şikayetlerin yanında önemli bir kısım da daha önce Panda güncellemesinden etkilenmiş sitelerin sıralamalara biraz da olsa geri dönüş yaptığını belirtiyordu. Bu da algoritmada değişiklik yapılmamasını, ve sadece veride güncelleme yapılmasını açıklar nitelikte.

Tahminen bu güncellemenin tarihi 18 Ocak 2012 oldu, ve Google bunu her ne kadar algoritma güncellemesi yapmasa da sıralamalara yaptığı etki yüzünden önemli bir değişiklik olarak adlandırıyor.

Bundan önce yapılan Panda güncellemelerinin listesine de şu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçerik hakkında yorum eklemenizden veya sitemizin RSS üyeliğine katılmanızdan memnuniyet duyacağız. Ayrıca bize buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya Tasarım Grubu internet sitesinde paylaşılmakta olan içerik hem Digiprove hem de DMCA üzerinden lisanslanmıştır. Antalya Tasarım Grubu sayfalarında yer alan içeriğin paylaşılması için Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde tarafımızdan izin alınması gerekmektedir. İçeriğin izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması durumunda hukuki olarak karşılaşacağınız yaptırımları kabul etmiş sayılırsınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiye “Telif Hakları ve İnternet Siteleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçerik sahibi (aksi belirtilmedikçe) firma kurucumuz Hakan ÖZERDEM olmaktadır. İçerik paylaşımı amaçlı izin taleplerinizi hakan(at)ozerdem.com adresine gönderebilirsiniz.

-

Yorumlayın

Facebook

Twitter

Google Plus