Tablet PC ve iPad ne amaçla kullanılıyor?

tablet pc kullanim aliskanliklari Tablet PC ve iPad ne amaçla kullanılıyor?  web tasarımiPad ve Android destekli benzeri Tablet PC olguları artık hayatımızda çok daha fazla yer almaya başlarken, bu ürünlerin kullanım amaçları da değişkenlik gösteriyor. Bu yazımızda Amerika ve Avrupa kullanıcılarının Tablet PC kullanım amaçlarını inceledik.

Görünen o ki, kullanıcı eğilimleri kıta değişince büyük farklılıklar gösterebiliyor. Nielsen tarafından yapılan bir araştırmaya göre Amerika menşeili kullanıcılar daha çok eğlence amaçlı kullanıma meyilliyken, Avrupa’da bu durum daha fazla içerik ve habere yöneliyor.

tablet pc kullanim istatistik Tablet PC ve iPad ne amaçla kullanılıyor?  web tasarım

İstatistikleri ayrı ayrı ele almak gerekirse:

ABD

 1. Müzik: 62%
 2. Kitap: 58%
 3. Film: 51%
 4. Dergi: 41%
  TV: 41%
 5. Radyo: 27%
 6. Spor: 22%
 7. Haber: 19%
İtalya

 1. Haber: 44%
 2. Kitap: 26%
 3. Film: 23%
 4. Müzik: 20%
 5. Spor: 19%
 6. Dergi: 16%
 7. TV: 10%
 8. Radyo: 7%
İngiltere

 1. Haber: 19%
  Müzik: 19%
 2. Kitap: 10%
 3. Film: 9%
 4. TV: 8%
 5. Spor: 7%
 6. Dergi: 6%
  Radyo: 6%
Almanya

 1. Haber: 15%
 2. Müzik: 9%
 3. Kitap: 7%
 4. Film: 6%
  Dergi: 6%
 5. TV: 4%
  Spor: 4%
 6. Radyo: 2%

Görünüşe göre Amerika vatandaşları daha eğlenceye meyilli iken Avrupa’da okuyucular daha ciddi konuları önemsiyorlar. Bu durum da hangi ülkede hangi reklam alanlarını tercih etmemiz gerektiği hakkında bize bir fikir verebilir.

Nielsen bu araştırmada her ülkeden 500 ile 1500 arası kullanıcı üzerinde yaptığı araştırmanın detayları hakkında fazla bilgi vermese de bu rakamlar oldukça etkileyici detayları gözler önüne seriyor.

İçerik hakkında yorum eklemenizden veya sitemizin RSS üyeliğine katılmanızdan memnuniyet duyacağız. Ayrıca bize buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya Tasarım Grubu internet sitesinde paylaşılmakta olan içerik hem Digiprove hem de DMCA üzerinden lisanslanmıştır. Antalya Tasarım Grubu sayfalarında yer alan içeriğin paylaşılması için Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde tarafımızdan izin alınması gerekmektedir. İçeriğin izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması durumunda hukuki olarak karşılaşacağınız yaptırımları kabul etmiş sayılırsınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiye “Telif Hakları ve İnternet Siteleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçerik sahibi (aksi belirtilmedikçe) firma kurucumuz Hakan ÖZERDEM olmaktadır. İçerik paylaşımı amaçlı izin taleplerinizi hakan(at)ozerdem.com adresine gönderebilirsiniz.

-

Yorumlayın

Facebook

Twitter

Google Plus