Özgün İçerik Çalışmaları

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda sitenizi ön plana çıkartacak en önemli unsur “İÇERİK” olmaktadır. Diğer bir çok unsur içinde “özgün içerik” sahibi olmayan internet siteleri özgün içerik sahibi sitelere göre çok daha arka planlarda yer almaya mahkum kalmaktadırlar.

Özgün içerik için gerekli temel unsurlardan birisi kullandığınız dilin temiz ve akıcı olmasıdır. Ayrıca sitenize eklediğiniz içeriğin internet üzerinde başka sitelerde yer almıyor olması lazımdır. Bu kurala uymayan bir çok kurumsal site hem arama motorlarındaki sıralamalardan, hem de kopya içerik (ki çalıntı içerik olarak da adlandırılır) kullanımından ötürü prestij kaybına uğramaktadırlar.

Antalya Web Tasarım Grubu, SEO çalışmalarında özgün içerik elde etmek için bir çok tekniği hem Türkçe, hem de İngilizce dilinde kendi bünyesinde yapmaktadır. Halen ATG bünyesinde İngilizce makale paketleri satışı yapan PLR X internet sitesi yüzlerce konuda İngilizce dilinde hazırlanmış ham makale paketleri satışını gerçekleştirmektedir.

İçerik çalışmalarında genelde iki yaklaşım tercih edilmektedir. Elinizde bulunan içeriğin yeniden düzenlenmesi ve en baştan içerik çalışması yapılmaktadır. İçerik gibi hayati bir konuda “biz yaptık, oldu” gibi bir yaklaşımla bu hizmetin verilemeyeceği aşikardır. Bu nedenle firmamız bünyesinde lisanslı olarak kullandığımız Plagiarism Checker isimli yazılım ile sitelerinizde kullanılan içeriğin özgünlük oranı test edilir ve minimum %75 özgünlük oranına sahip olana dek içerik tekrar düzenlenir. Sıfırdan içerik oluşturma işleminde dahi bu kontrol mekanizması Antalya Tasarım Grubu tarafından tatbik edilmektedir.

Müşteri tarafından uygun bulunduğu takdirde web sitesi içeriği firma veya şahıs adına tescil ettirilebilir, lisansı alınabilir. Henüz ülkemizde pek sık başvurulmayan bu uygulama Antalya Tasarım Grubu tarafından özgün içerik çalışmaları ile sunulabilmektedir.


 

Facebook

Twitter

Google Plus