Google Plus Mart ayında 61 milyon ziyaret ile %27 oranında büyüme gösterdi…

google plus Google Plus Mart ayında 61 milyon ziyaret ile %27 oranında büyüme gösterdi...   web tasarımGeçtiğimiz günlerde Google+ ve kullanım alışkanlıkları hakkındaki yazımız bir kenarda dursun, Google her gün bu ürününün iyi bir yönünü göstermekle uğraşıyor.

google plus kullanicilar Google Plus Mart ayında 61 milyon ziyaret ile %27 oranında büyüme gösterdi...   web tasarım

Yayınladıkları bu grafiğe göre Google+ oldukça iyi bir ziyaretçi akışına sahip ve artış göstermesi de cabası. Ancak dediklerinde gerçeklik payı da var. 61 milyon ziyaret ve %27 oranında büyüme rakamlarına Mart ayında ulaştıkları da yadsınamaz. Fakat bu ziyaret oranlarının da aktif kullanım olup olmadığı tartışılır durumda.

Verinin kaynağı Google CEO’su Larry Page. Ona göre Google+ şu anda 100 milyon aktif kullanıcıya hitap ediyor (ki bu rakam onların tahminlerinden 10 milyon fazla) ancak Larry Page “aktif kullanıcı” olarak neyi belirttiğine hiç değinmiyor. Aslına bakarsanız Google+ aktif kullanıcı oranında bir hayalet kasaba gibi.

Bu rakamların aslında Google+ ürününün Google aramalarına entegre edilmesi ile oluştuğu söylense de Google bu yatırımından vazgeçmeye hiç de niyetli görünmüyor.

Geçtiğimiz günlerde “Google Plus aylık sadece 3 dakika kullanılıyor…” başlıklı yazımızda Google Plus istatistikleri bize pek de iç açıcı sonuçlar belirtmiyordu fakat Larry Page bu konuda umutlu gibi.

İçerik hakkında yorum eklemenizden veya sitemizin RSS üyeliğine katılmanızdan memnuniyet duyacağız. Ayrıca bize buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya Tasarım Grubu internet sitesinde paylaşılmakta olan içerik hem Digiprove hem de DMCA üzerinden lisanslanmıştır. Antalya Tasarım Grubu sayfalarında yer alan içeriğin paylaşılması için Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde tarafımızdan izin alınması gerekmektedir. İçeriğin izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması durumunda hukuki olarak karşılaşacağınız yaptırımları kabul etmiş sayılırsınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiye “Telif Hakları ve İnternet Siteleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçerik sahibi (aksi belirtilmedikçe) firma kurucumuz Hakan ÖZERDEM olmaktadır. İçerik paylaşımı amaçlı izin taleplerinizi hakan(at)ozerdem.com adresine gönderebilirsiniz.

-

Yorumlayın

Facebook

Twitter

Google Plus