Google “Ortalama Konum” ayarlarında değişikliğe gidiyor

google webmaster araclari Google Ortalama Konum ayarlarında değişikliğe gidiyor   web tasarımGoogle Webmaster Araçları bir çok kişinin internet sitesi sahibi için önemli bilgileri vermeye devam ederken Google bu servisinde zaman içinde bir çok değişikliği gündeme getirmişti. Bugün yaptıkları açıklamaya (1) (2) göre Google, web sitesi için sıralamalarda belirttiği “Ortalama Konum” (Ort. konum) ayarlarında değişikliği hayata geçirdi.

Bundan önce Google ortalama konum hesaplarında arama kelimesinde yer aldığınız tüm adreslerin konumlarının ortalamasını almayı tercih ederken, yeni düzenleme sonrası ilgili anahtar kelimede en üst sırada yer alan adresin konum ortalamasını sunmaya başlayacak.

Google tarafından yapılan açıklamayı şu tablo daha iyi ifade edecektir.

google ortalama konum Google Ortalama Konum ayarlarında değişikliğe gidiyor   web tasarım

Bu güncellemenin gerekliliğini şu şekilde açıklayabiliriz. Diyelim ki bir anahtar kelime üzerinde daha önce 10 adet bağlantınız görüntüleniyor ve en alt sırada olan da 90 ile 100 arası olduğunda sıralamada 1. olsanız bile Google Webmaster Tools üzerinde bu rakamı net görmeniz mümkün olmuyordu. Bu güncelleme ile sitenizin sıralaması ile ilgili Ortalama Konum bilgisini daha doğru elde edebileceksiniz.

Her ne kadar sıralamaları etkileyecek bir güncelleme olmasa da, sitenizin konumu hakkında daha doğru bilgi edinmeniz için olumlu bir gelişme, ayrıca biraz daha iyimser sonuçlar görmek de keyif verecektir.

İçerik hakkında yorum eklemenizden veya sitemizin RSS üyeliğine katılmanızdan memnuniyet duyacağız. Ayrıca bize buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya Tasarım Grubu internet sitesinde paylaşılmakta olan içerik hem Digiprove hem de DMCA üzerinden lisanslanmıştır. Antalya Tasarım Grubu sayfalarında yer alan içeriğin paylaşılması için Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde tarafımızdan izin alınması gerekmektedir. İçeriğin izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması durumunda hukuki olarak karşılaşacağınız yaptırımları kabul etmiş sayılırsınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiye “Telif Hakları ve İnternet Siteleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçerik sahibi (aksi belirtilmedikçe) firma kurucumuz Hakan ÖZERDEM olmaktadır. İçerik paylaşımı amaçlı izin taleplerinizi hakan(at)ozerdem.com adresine gönderebilirsiniz.

-

Yorumlayın

Facebook

Twitter

Google Plus