Google algoritmasında ufak bir hata daha düzeltildi…

google algoritma duzenleme Google algoritmasında ufak bir hata daha düzeltildi...   web tasarımSon zamanlarda Google sıralamalarında düşüşler yaşadıysanız bunun için araştıracağınız nedenlere bir yenisi daha eklendi. Google tarafından devamlı olarak geliştirilmekte olan Google algoritması, geçtiğimiz günlerde sitemizden de duyurduğumuz bir yenilik ile karşımızdaydı. Reklam dolu sitelerin Google tarafından cezalandırılması için yapılan düzenlemelerin bazı alakası siteleri de etkilendiği Google tarafından açıklandı.

Bir çok yerde tartışmaları sürse de, Google bu düzenlemeleri yaparken muhakkak bazı sitelerin de alakasız şekilde bu düzenlemelerden etkileneceği de tahmin edilebiliyordu, fakat asıl sorun bu yanlış etkilerin gerekçesinin ne olduğunun bulunmasıydı, zira Google aynı zamanda “aşırı SEO uygulaması” yapılan siteleri de cezalandıracağını açıklamıştı. Sitemizin takipçileri bu konuyu da şu haberimizde duyurduğumuzu hatırlayacaklardır.

Google Web Spam Takımı başındaki Matt Cutts, Google+ hesabında belirttiğine göre Domain parking, yani park edilmiş alan adlarını sıralamalardan çıkarmayı hedefledikleri değişikliklerin, bazı sitelerin de park edilmiş olmamalarına rağmen parked domain olarak algılandığı görülmüş. Konuyla ilgili düzenlemeler acilen yapılmaya başlamış ve bir çok alan adı da eski sıralarına geri dönmeye başlamış durumda.

İçerik hakkında yorum eklemenizden veya sitemizin RSS üyeliğine katılmanızdan memnuniyet duyacağız. Ayrıca bize buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya Tasarım Grubu internet sitesinde paylaşılmakta olan içerik hem Digiprove hem de DMCA üzerinden lisanslanmıştır. Antalya Tasarım Grubu sayfalarında yer alan içeriğin paylaşılması için Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde tarafımızdan izin alınması gerekmektedir. İçeriğin izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması durumunda hukuki olarak karşılaşacağınız yaptırımları kabul etmiş sayılırsınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiye “Telif Hakları ve İnternet Siteleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçerik sahibi (aksi belirtilmedikçe) firma kurucumuz Hakan ÖZERDEM olmaktadır. İçerik paylaşımı amaçlı izin taleplerinizi hakan(at)ozerdem.com adresine gönderebilirsiniz.

-

Yorumlayın

Facebook

Twitter

Google Plus