atg Ücretlendirme Politikası

Antalya Tasarım Grubu diğer firmaların aksine “şu kadar sayfa / şu kadar fiyat” yaklaşımı ile çalışmaz. Web tasarım konusunda Antalya Tasarım Grubu her web tasarım işini ayrı bir proje olarak değerlendirir ve sitenin sözleşme tarihinden, teslim tarihine kadar verilecek olan süredeki emeği fiyatlandırmada baz alır.

Bunun nedeni İçerik Yönetim Sistemi şeklinde hazırlanmış yönetim paneli destekli bir web tasarım projesinde yüzlerce sayfanın veri girişi sadece günler içinde yapılabilirken, 10 saniyelik bir flash animasyon için fotoğraf ve video çekimleri ile montaj ve animasyon hazırlama işlemleri haftalar alabilmektedir.

Bu bağlamda size sunacağımız ücretlendirmede taleplerinizin karşılanma sürecini göz önüne alarak değerlendirmemizi sunmayı tercih ediyoruz.

Ödemeler ile İlgili Olarak Önemli Bilgilendirme

Antalya Tasarım Grubu müşterilerinin ve/veya çözüm ortakları talep ettikleri takdirde kendilerine ait alan adı yönetimini üstlenebilmektedir. Bu durumda alan adı ve hosting (barındırma) ücretlendirmeleri hakkında bilgilendirme hakkı Antalya Tasarım Grubu’na aittir.

Alan adı yönetimini kendisi üstlenmiş olan şahıs veya kuruluşların alan adlarının yıllık ücretlendirmesi ile ilgili bilgilendirmeden Antalya Tasarım Grubu’nun mesuliyeti hem teknik yönden devralınamamaktadır, hem de Antalya Tasarım Grubu bu mesuliyeti üstlenmemektedir. Bu durumlarda tarafınıza gönderilecek olan yıllık ücretlendirme kapsamında Alan Adı Ücretlendirmesi bulunmayacaktır.

Sözleşme sonu ve yıllık ödemelerin yapılmaması durumunda Antalya Tasarım Grubu verilen tüm hizmetlerin durdurulması hakkını elinde tutmaktadır. Bu hak sözleşmemizde bulunan 6. Madde ile belirtilmiştir.

Antalya Tasarım Grubu ücretlendirme bilgisini ödemenin son gününden 15 – 30 gün öncesinden tarafınıza bildirmektedir. Son tarihe kadar ödeme yapılmaması durumunda yayın hizmetinizde olacak aksama ve kesintilerden dolayı Antalya Tasarım Grubu sorumlu tutulamaz.

Antalya Tasarım Grubu hiçbir şahıs ve firmanın yapmakla yükümlü olduğu ödeme işlemlerini üstlenmez. Yani Antalya Tasarım Grubu alan adı ve hosting (barındırma) işlemlerinin gerektirdiği ödemeleri sizden almadığı sürece hizmet yenileme gibi bir işlem yapmayacaktır.

Yurtdışı menşeili alan adlarının (.com, .net, .org vb.) ödemesindeki bir haftadan fazla süren gecikme durumunda alan adı Redemption Period adı verilen sürece alınmaktadır. Redemption Period sürecinde alan adı hala size ait görünecek fakat yayında olmayacaktır. Bunun üstüne Redemption Period sürecindeki bir alan adını yenilemek için alan adının ücreti dışında 150 ile 300 USD arası cezai ödeme yapmanız gerekecektir. Bu ücretlendirme alan adı kayıtı yapılan firmanın kurallarına göre değişim gösterebilmektedir. Redemption Period 40 gün sürmektedir ve 40 gün sonunda alan adınız düşecektir. Redemption Period cezası ile karşı karşıya kalınması durumunda Antalya Tasarım Grubu sorumluluk kabul etmemektedir.

Alan adınızı değiştirmeniz halinde sitenizin yeni alan adına entegre edilmesi ek ücrete tabidir. Bu ücret sitenin muhteviyatına göre değişiklik gösterecektir.

Konu ile ilgili tüm soru ve taleplerinizi bize gönderebilirsiniz. Size cevap vermekten mutluluk duyarız.

Facebook

Twitter

Google Plus