atg Tüketici Hakları

Bu Servis Sözleşmesi tüm Antalya Tasarım Grubu kullanıcılarına hitap eder. Antalya Tasarım Grubu’un sağladığı her türlü ürün ve servislerde takip ettiği ilke ve metodlar hakkında bilgi içermektedir. Kendi servislerimizi, kullanıcılarımızı ve diğer internet kullanıcılarını çeşitli sorumsuz ve illegal tehdit ve aktivitelere karşı korumak ve bu amaç doğrultusunda Antalya Tasarım Grubu ve kullanıcıları üzerine düşen sorumlulukları belirlemek için hazırlanmıştır.

Antalya Tasarım Grubu web / internet çözümleri sunan, multimedia, web tasarım, alan adı tescili, web alanı kiralama hizmeti (web hosting) veren bir hizmet şirketidir. Antalya Tasarım Grubu sistemleri ve ağları üzerinde bulunan bilgiler Antalya Tasarım Grubu, ve o bilgiyi sağlayan kişi ve kurumlara aittir. Antalya Tasarım Grubu, yine kendisi aracılığıyla kullanıcıları tarafından sunulan yayın ve dökümanların içeriğinden ve bu tarz içerik ve yayınların getireceği yasal yükümlülüklerden sorumlu değildir.

Antalya Tasarım Grubu servislerinin kullanımı tamamıyla kişi ve kurumların kendi tercihleri olup doğabilecek her türlü riski kendileri üstlenmektedirler. Antalya Tasarım Grubu müşteri seçme hakkını kullanarak istemediği kişi veya kurumlara hizmet vermeyi reddedebilir.

Kullanım İlkeleri

(Antalya Tasarım Grubu aşağıda listesi verilen içeriklerin barındırılmasına izin vermez)

Yasa Dışı Yayın: Telif Hakları saklı çalışmalar, ticari ses, video, müzik dosyaları ve diğer yasalarca yasaklanmış materyaller.

Ahlaka Aykırı Materyal: Pornografi, erotik resimler, videolar ve benzeri içerikler barındıran yayınlar. (Bu tanımın içeriğinin belirlenmesine Antalya Tasarım Grubu karar verir.)

Online/Offline Oyun ve Animasyon: İçinde online/offline Kumar ve benzeri içerikler bulunan Jumpling, MUDs, Egg Drop, interaktif oyunlar.

Rencide Edici Materyal: Herhangi bir din, dil, ırk, cinsiyet, ve benzeri toplumsal grupları baz alan ayrımcı ve öfke içeren içerikler.

Warez: Çalıntı yazılım, emulator, hacking, freaking, şifre kırıcılar, kriptoloji yazılımları ve benzeri…

Canlı Yayın: Flash ve Shockwave dışındaki yayın araçlarının (bu konuda yapılacak özel anlaşmalar hariç) yoğun kullanımı.

Spam yasağı: Antalya Tasarım Grubu sunucuları üzerinde herhangi bir spam yazılımının bulundurulması, çalıştırılması kesinlikle yasaktır. Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda hesabınız dondurulacaktır.

Sistem Kaynakları Kullanımı: Kullanıcılarımız CGI olarak çeşitli betik(script) ve uygulamalar çalıştırabilirler. Bununla birlikte Antalya Tasarım Grubu sunucuları performansını ileri derece olumsuz etkileyen CGI ve uygulumaları iptal etme hakkını saklı tutar.

IRC ve her çeşit IRC botlarının sunucular üzerinde çalıştırılmasına izin verilmez. Bir kullanıcı sistem kaynaklarını öngörülenden daha fazla tüketirse hesap askıya alınır. Bu şart ekstrem şartlarda uygulanıp sunucuların kötü amaçlı kullanımını engellemek içindir. Servis bütünlüğümüzü korumak için sistem kaynaklarını %10 üzerinde kullanan hesaplar uyarılır, gerekirse askıya alınıp iptal edilir.

Band Genişliği ve Trafik Yönetimi: Antalya Tasarım Grubu kullanıcılarına, Real Medya dosyaları ve benzeri (.ra, .ram, .rm, .mp3, .mov,ve .avi) dosyalarının yayınlanması, .exe, .zip, .pdf gibi sıkıştırılmış dosyaların indirilmesi, sohbet odaları, web kameraları, irc ve benzeri programların çalıştırılması durumları dışındaki trafiklerde anlık omurga trafiğimiz hızında hizmet vermeyi taahhüt eder. Tuttuğumuz istatistiklere göre kullanıcıların %70 inin trafiği aylık 1500 MBın altında seyretmektedir. Dolayısıyla bant genişliğimiz bir takım aşırı yüklü siteler tarafından doldurulmamaktadır.

Antalya Tasarım Grubu kullanıcılarına anlık limitsiz data transfer hakkı tanır. Bu tanımlamaya, web tarayıcı programlar tarafından direk olarak okunabilen grafik veya text tipinde dataların transferi dahildir. Amacımız hesabınızın amacına uygun kullanılıp bir e-döküman depolama yeri haline gelmesini engellemektir. Hesap içerisinde bulunan imaj dosyalarının (.GIF, .JPEG, .BMP, vb..) yine hesap içerisinde bulunan web sayfalarına (.HTM, .HTML) linklenmiş olması gerekir. Çok sayıda veya çok büyük dosyaları (500 kb üstü) linklenmemiş biçimde bulunduran hesaplar uyarılır, gerekirse askıya alınıp iptal edilir.

Antalya Tasarım Grubu, kendilerine verilen bant genişliği haklarını diğer kullanıcıların haklarını ihlal edecek biçimde kullanması durumunda kullanıcının bant genişliğini sınırlama hakkına sahiptir.

Ödeme Şartları

Hosting ve Domain Name işlemlerinde ödemenin gerçekleşmesinden sonra hizmet başlar. Antalya Tasarım Grubu istediği zaman dilediği şekilde fiyatlar üzerinde değişiklik yapabilir, fakat ödeme süresi boyunca ödemesi tamamlanmış olan hesapların fiyatları sabittir.

Hesap yenileme süreci içerisinde herhangi bir nedenle ödemenin geciktirilmesi durumunda hesap askıya alınır.

Kullanıcılara ödeme ile alakalı bir belge posta yoluyla gönderilmeyecektir. Ödemenin gerçekleşmesinden hemen sonra e-mail ile gerekli bilgiler kullanıcılara ulaştırılacaktır. Aksi belirtilmedikçe tüm ödemeler Türk Lirası cinsinden gerçekleşmektedir.

İade Şartları

İade İşlemleri:

  • Verilen hizmette Antalya Tasarım Grubu taraflı mağduriyetler ve teknik nedenlerden ötürü hizmeti kullanamama,
  • Hizmeti kullanırken Antalya Tasarım Grubu taraflı yaşanılan teknik problemler ve kesintiler,

sebeplerinden ötürü Antalya Tasarım Grubu üzerinden satın alınan tüm hosting hizmetlerde 30 gün boyunca para geri iadesi vardır.

İadeyi Geçersiz Kılan Sebepler:

Antalya Tasarım Grubu taraflı sorun olmamasına rağmen hizmeti kullanamama ve Antalya Tasarım Grubu tarafından yeterli bilgi verilmesine rağmen müşterinin hizmeti kullanamaması,

Herhangi bir sebepten ötürü geçerli sebep yada problem belirtmeden hizmeti kullanmama,

Sebeplerinden ötürü Antalya Tasarım Grubu üzerinden satın alınan tüm hosting hizmetlerde para iadesi söz konusu değildir..

Web tasarım için:

Tasarım onaylandıktan sonra beklenilen dökümanların 45 gün içinde gelmemesi halinde veya yeni istek ve ek özelliklerin talebi halinde ek ücret olarak yapılandırılır.

Hesap Kapattırma ve Geri Ödeme

Hesap kapattırma ve geri ödeme istekleri info@antalyatasarim.com adresine yapılıp, geri ödeme ancak kaynaklanan problemden doğrudan Antalya Tasarım Grubu in sorumlu olması durumunda gerçekleşir. Antalya Tasarım Grubu’in elinde olmayan nedenlerden doğabilecek problemlerden kaynaklanan geri ödeme istekleri geri çevrilir.

Örneğin:

  • Antalya Tasarım Grubu tarafından desteklenmeyen herhangi üçüncü parti program, scriptler ve kullanıcının web’in temelleri ve iletişim protokolleri ile ilgili bilgi yetersizliğinden kaynaklanabilecek problemler…
  • Türk Telekom ve diğer internet servis sağlayıcılar tarafından kaynaklanan kesinti ve arızalar…
  • Alan adı ödemelerinde gecikmelerden dolayı site kapanmaları…
  • Sözleşmede belirtilen ödeme şartlarına uyulmayan durumlarda yayın durdurulması…

Antalya Tasarım Grubu, kullanıcısının işlerinde yaşayacağı problemlerden sorumlu değildir. Antalya Tasarım Grubu herhangi bir servisi herhangi bir zaman iptal etme hakkını saklı tutar. Yukarıda bahsi geçen kuralların, kendilerine tanınan haklar dışında, kullanıcılar tarafından ihlal edilmesi halinde Antalya Tasarım Grubu ilgili hesabın dondurulması, kapatılması konusunda hak sahibidir.

Antalya Tasarım Grubu bu metni gerek duydukça değiştirme hakkını saklı tutar.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Antalya Tasarım Grubu, bu anlayışını üstlendiği işlerin her aşamasında itinalı bir şekilde uygulamaktadır. Antalya Tasarım Grubu’e gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Facebook

Twitter

Google Plus