Antalya Web Tasarım ve Doğru Alan Adları

antalya web tasarim alan adlari Antalya Web Tasarım ve Doğru Alan Adları  web tasarımAntalya Web Tasarım sizlere web tasarım projenizi hazırlarken kullanacağınız alan adları konusunda da yardımcı olmaktadır. Alan adı seçimi ciddi bir iştir ve sizin kurumsal kimliğinizi yansıtmakta en önemli olgulardan birisidir.

Kelimeler anlam taşır, ama isimler güç taşır.

Alan adınızı seçerken şu noktalara dikkat ederiz.

 • Alan adınız markanızı yansıtmalı.
  Alan adınız ile markanızı ifade etmelidir. Mümkünse markanızın alan adını almanız tercih sebebidir.
 • Sadece anahtar kelimelere yönelik alan adları eskisi kadar etkili değildir.
  Google Panda Güncellemeleri serisi ile SEO konusunda köklü değişiklikler yapmıştır. Eskiden anahtar kelimelerin bir araya geldiği alan adları üst sıraları alabilirken, şimdi bu durum imkansızlaşmaya başlamıştır.
 • Kısa ve sade alan adları tercih edilmelidir.
  Müşterilerinize ve çevrenize alan adınızı dakikalarca anlatmak zorunda kalmamanız gerekmektedir. Kısa ve sade alan adları sizin için avantajlıdır.
 • Rakamlar ve işaretler alan adınızı olumsuz etkiler.
  Kelimeler arasında tire “-” veya rakamlar bulunan alan adları hem hoş durmamakta, hem de etkili olmamaktadırlar.
 • Uzantıda mümkünse temel alan adı uzantıları seçilmelidir.
  .com .net .org başta olmak üzere temel alan adı uzantılarını tercih etmek yararınızadır.
 • Telif hakları göz ardı edilmemelidir.
  Telif hakkı ile veya patentle korunan isimlerin alan adlarınızda kullanılması size ileri zamanlarda hukuki sorunlar doğurabilmektedir.

Tüm bu detaylara dikkat ederek çalışacak bir web sitesi iyi bir alan adına sahip olacaktır. Antalya Web Tasarım ile alan adları ve web tasarım projeleriniz için 0242 247 23 01 ve 0555 369 18 43 no’lu telefonlarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

İçerik hakkında yorum eklemenizden veya sitemizin RSS üyeliğine katılmanızdan memnuniyet duyacağız. Ayrıca bize buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya Tasarım Grubu internet sitesinde paylaşılmakta olan içerik hem Digiprove hem de DMCA üzerinden lisanslanmıştır. Antalya Tasarım Grubu sayfalarında yer alan içeriğin paylaşılması için Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde tarafımızdan izin alınması gerekmektedir. İçeriğin izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması durumunda hukuki olarak karşılaşacağınız yaptırımları kabul etmiş sayılırsınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiye “Telif Hakları ve İnternet Siteleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçerik sahibi (aksi belirtilmedikçe) firma kurucumuz Hakan ÖZERDEM olmaktadır. İçerik paylaşımı amaçlı izin taleplerinizi hakan(at)ozerdem.com adresine gönderebilirsiniz.

-

Yorumlayın

Facebook

Twitter

Google Plus