Antalya Web Tasarım, annelerden neleri öğrendi?

Sosyal Medya konusunda danışmanlığını yaptığımız firmalara Antalya Web Tasarım Grubu olarak söylediklerimizin temellerinde aslında dün “Anneler Günü” kutlamasını birlikte yaptığımız annelerimizin de olduğunu biliyor muydunuz?

Antalya Web Tasarım Grubu çalışanları olarak Anneler Gününü kutlarken aklımızdan hiç çıkmayan öğütlerinin de sosyal medyada ne kadar önemli olduğunu anlatalım istedik. Özellikle tembih ettikleri “düzgün olmak” kavramının sosyal mecralarda bize ne denli katkısı olduğunu görünce şu maddelerle konuyu size de aktaralım dedik.

Söyleyecek iyi bir sözünüz yoksa, susmayı tercih edin…

Bir markanın sosyal medyada insanlar tarafından ilgi çekilir olması ile insanları rahatsız etmesi arasında çok ince bir çizgi bulunur. Bu sebeple, eğer bir markayı temsil ediyorsanız, sosyal medyada yaptığınız paylaşımlarda ya etkili konuşacaksınız, ya da hiç konuşmayacaksınız. Takipçilerinize pozitif katkıda bulunmadığınız an zarardasınız demektir.

Ödevlerinizi ihmal etmeyin…

Sosyal medyada bulunduğunuz alanları asla ihmal etmeyin. İnsanların size yaklaşımlarını takip edin ve onlarla iletişim içinde kalmaya özen gösterin. Unutmayın, çocukken ödev yapmak sıkıcı gelirdi bize, ama yaptığımız ödevlerden not alırdık. Sosyal medyada da bazen yapacağınız işler size sıkıcı gelebilir, ama bu size faydalı bir iştir.

Konuşurken gözlerin içine bakın…

Sosyal medyada takipçilerinizin söylediklerini kulak ardı etmeniz sadece size zarar verir. Bu durumun ortaya çıkmaması için onlarla birebir iletişimde olun, ve sorularına cevap vermeyi ihmal etmeyin. Şunu söylemek bile yersiz ama biz belirtelim. Asla, ama asla onlarla tartışmayın, ne demek istediklerini anlamaya özen gösterin.

sosyal medya anneler Antalya Web Tasarım, annelerden neleri öğrendi?   web tasarım

İçerik hakkında yorum eklemenizden veya sitemizin RSS üyeliğine katılmanızdan memnuniyet duyacağız. Ayrıca bize buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya Tasarım Grubu internet sitesinde paylaşılmakta olan içerik hem Digiprove hem de DMCA üzerinden lisanslanmıştır. Antalya Tasarım Grubu sayfalarında yer alan içeriğin paylaşılması için Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde tarafımızdan izin alınması gerekmektedir. İçeriğin izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması durumunda hukuki olarak karşılaşacağınız yaptırımları kabul etmiş sayılırsınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiye “Telif Hakları ve İnternet Siteleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçerik sahibi (aksi belirtilmedikçe) firma kurucumuz Hakan ÖZERDEM olmaktadır. İçerik paylaşımı amaçlı izin taleplerinizi hakan(at)ozerdem.com adresine gönderebilirsiniz.

-

Yorumlayın

Facebook

Twitter

Google Plus